Významné sportovní akce

2020

Letošní tenisové sezóna byla jako veškerý život výrazně ovlivněna pandemií nemoci Covid19. Na konci měsíce ledna se ještě tradičně zdařilo uspořádat další ročník Winter cupu chlapců do 12 let. Vítězem naší skupiny se stal tým České republiky před výběrem Bulharska, oba postoupili do finálového turnaje. Oba mezinárodní turnaje pořádané v na přelomu května a června byli nejprve přeloženy na září, kdy následně Tennis Europe zcela zrušila pořádání turnajů dětí do 12 let. Za dodržení velmi přísných hygienických pravidel se nám v září zdařilo uspořádat alespoň turnaj dorostu do 16  let. Turnaj proběhl za menšího počtu účastníků než bývalo běžné. Vítězi se stali Šimon Myslivec a Lucie Urbanová.

Pořadatelství obou akcí bylo finančně podpořeno ČTS a MÚ Hrádek nad Nisou.

2019

Nejvýznamnější námi pořádanou akcí zimní sezóny se stal již posedmé Winter cup. Letošního ročníku se poprvé účastnilo 9 reprezentačních týmů. Z utkání předkola mezi Irskem a Litvou postoupila Litva. Po třídenních bojích mezi Českem, Kyprem, Portugalskem, Nizozemskem, Belgií, Rakouskem a Maďarskem se z vítězství a postupu do finálového turnajem radoval tým České republiky který doprovodil doprovodil poražený finalista z Belgie.

Vítězi mezinárodních turnajů do 12 a do 16 let se až na jednu výjimku stali čeští tenisté. V kategorii chlapců do 12 let zvítězil hladce Jan Kumstát nad Nielsem McDonaldem(Ger) 6:0,6:0, v dívkách byla nejúspěšnější Alisa Oktiabreva (Rus) která po velkém boji udolala Marii Slaměníkovou 5:7,6:4,6:4. Mezi šestnáctiletými se stejně jako v roce 2018 do finále probojoval Šimon Mališ, zde ale byl nad jeho síly Jakub Nicod, který zvítězil výsledkem 6:1,6:7,6:4. Turnaj dívek vyhrála hladce Julie Štruplová nad Rachel Heřmanovou 6:0,6:0.

Záštitu nad všemi akcemi převzal Český tenisový svaz a město Hrádek nad Nisou.

2018

Od roku 2013 jsme se již po šesté stali pořadateli jedné ze čtyř kvalifikačních skupin Mistrovství Evropy družstev žáků do dvanácti let (Winter Cupu). Vítězem naší skupiny a následně i celkovým vítězem se stala reprezentace České republiky. Do finále ji z Hrádku doprovázel tým Ukrajiny. V poli poražených tentokrát skončili reprezentace Kypru, Moldávie, Slovenska, Belgie, Polska a Švýcarska.

Letošních letních mezinárodních turnajů juniorů do 16 let a dětí do 12 let se zúčastnilo 162 hráčů z 15 zemí. Vítězi se stali, do 16 let Jan Pučálka (Cze) a Andrea Nová (Cze) a do 12 let Karl Nagel-Heyer (Ger) a Nikola Bartůňková (Cze). Letos jsme na našich turnajích mohli sledovat mladé tenisty nejen z řady evropských zemí, ale i hráče z Brazílie a tenistku z Dominikánské republiky.

Poděkování za podpoření úspěšného uspořádání všech tří akcí patří Českému tenisovému svazu, Libereckému kraji, městu Hrádek nad Nisou a firmě Egermann s.r.o.

Projekt je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

2017

V roce 2017 byl náš tenisový klub již popáté pověřen Českým tenisovým svazem uspořádat kvalifikační skupinu Winter cup by Head chlapců kategorie do 12 let. Na konci ledna se v naší tenisové hale utkaly o 2 postupová místa reprezentační celky Kypru, Francie, Maďarska, Turecka, Slovenska, Portugalska a České republiky. Do finálové skupiny pak postoupili celky České republiky a Francie.

V červnu se pak již tradičně konal nejprve 18. ročník Euroregion Nisa cupu dětí do 12 let po němž následoval 12. ročník Euroregion Nisa cupu kategorie do 16 let. Vítězem kategorie do 12 let chlapců se stal Carl Labitzke (Ger), mezi dívkami se nejvíce dařilo Nikole Bartůňkové (Cze). Kategorii do 16 let ovládl Toby Alex Kodat (USA), dívky pak Karolina Nováčková (Cze).

Poděkování za podpoření úspěšného uspořádání všech tří akcí patří Českému tenisovému svazu, Libereckému kraji, městu Hrádek nad Nisou a firmě Egermann s.r.o.

Projekt je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.