Významné sportovní akce

2023
Na konci září jsme se stali pořadateli turnaje dorostenců kategorie A. Zúčastnilo se ho 59 hráčů, kteří po dobu 5 dnů předváděli tenis nejvyšší úrovně hráčů věkové kategorie do 18 let. Vítězem se stal Jan Kesl který ve vyrovnaném finále udolal svého soupeře Radka Chododru ve třech setech 6:4,2:6,6:1. Realizace turnaje byla podpořena dotací Libereckého kraje ve výši 30000,-Kč.

Jako v letech minulých tak i letos jsme byli ČTS pověřeni uspořádáním dvou mezinárodních turnajů v kategoriích U12 a U16. Na přelomu měsíců května a června se u nás konal již 24. ročník turnaje v kategorii U12 a 18. ročník turnaje šestnáctiletých tenistů.  Vítězem turnaje kategorie do 12 let se stal španělský tenista Tomas Martin Duffek. Ve finále si poradil po velkém boji nizozemcem Rogierem Verbeetem 4:6,6:1,6:4. Kategorii dívek vyhrála s velkou převahou Lotyška Darina Matvejeva. 20.5. vyvrcholil již 18. ročník námi pořádaného mezinárodního turnaje dorostu kategorie U16. Finálová utkání letos proběhla výhradně za účasti českých tenistů. V kategorii dívek zvítězila Sára Oliveriusová a mezi chlapci byl nejlepší Daniel Voleský. Realizace obou turnajů byla finančně podpořena dotací města Hrádek nad Nisou.

2022

V letošním roce se uspořádání dalšího ročníku mezinárodních turnajů dětí do 12 let a dorostu do 16 let již obešlo bez zásadních anticovidových  omezení. Obou turnajů se dohromady zúčastnilo 164 mladých tenistů ze 12 zemí Evropy. Všechna vítězství v již 23. a 17. Euroregion Nisa cupu letos zůstala v České republice. Ceny za první místa si odnesli Daniel Vlček a Sára Oliveriusová v kategorii do 16 let a Pavel Oliver Dufek a Jana Kovačková v kategorii do 12 let. Již tradiční týmová soutěž Winter cup, kterou každoročně pořádáme byla ze strany Tennis Europe z důvodu covidu bohužel opět zrušena.

Poděkování za podpoření úspěšného uspořádání turnajů patří Českému tenisovému svazu, Libereckému kraji a městu Hrádek nad Nisou.

Projekt je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

2021

Za dodržení velmi přísných anti-covidových pravidel se nám v tomto roce podařilo úspěšně uspořádat již 16. a 22.Euroregion Nisa cup ve věkových kategoriích U16 a U12. Turnajů se v kategorii U16 zúčastnilo 59 chlapců a 39 dívek, v kategorii U12 to bylo 38 chlapců a 42 dívek. Oba dívčí turnaje ovládli české hráčky, Natálie Syrová U16 a Veronika Sekerková U12 (obě z 1.ČLTK Praha). Českým chlapcům se již tolik nedařilo a tituly si z Hrádku odvážejí do Izraele Itamar Vertheimer U12 a do Německa Fllyn Tjark Baumert v kategii U16. Poděkování patří všem vám kteří jste svou obětavou prací přispěli k úspěšnému uspořádání obou turnajů a věřím, že příští ročník se nám vydaří stejně dobře a snad již v jednodušších podmínkách. Soutěže družstev Winter cup byli z důvodu pandemie Covidu v roce 2021 ze strany Tennis Europe zrušeny.

2020

Letošní tenisové sezóna byla jako veškerý život výrazně ovlivněna pandemií nemoci Covid19. Na konci měsíce ledna se ještě tradičně zdařilo uspořádat další ročník Winter cupu chlapců do 12 let. Vítězem naší skupiny se stal tým České republiky před výběrem Bulharska, oba postoupili do finálového turnaje. Oba mezinárodní turnaje pořádané v na přelomu května a června byli nejprve přeloženy na září, kdy následně Tennis Europe zcela zrušila pořádání turnajů dětí do 12 let. Za dodržení velmi přísných hygienických pravidel se nám v září zdařilo uspořádat alespoň turnaj dorostu do 16  let. Turnaj proběhl za menšího počtu účastníků než bývalo běžné. Vítězi se stali Šimon Myslivec a Lucie Urbanová.

Pořadatelství obou akcí bylo finančně podpořeno ČTS a MÚ Hrádek nad Nisou.

2019

Nejvýznamnější námi pořádanou akcí zimní sezóny se stal již posedmé Winter cup. Letošního ročníku se poprvé účastnilo 9 reprezentačních týmů. Z utkání předkola mezi Irskem a Litvou postoupila Litva. Po třídenních bojích mezi Českem, Kyprem, Portugalskem, Nizozemskem, Belgií, Rakouskem a Maďarskem se z vítězství a postupu do finálového turnajem radoval tým České republiky který doprovodil doprovodil poražený finalista z Belgie.

Vítězi mezinárodních turnajů do 12 a do 16 let se až na jednu výjimku stali čeští tenisté. V kategorii chlapců do 12 let zvítězil hladce Jan Kumstát nad Nielsem McDonaldem(Ger) 6:0,6:0, v dívkách byla nejúspěšnější Alisa Oktiabreva (Rus) která po velkém boji udolala Marii Slaměníkovou 5:7,6:4,6:4. Mezi šestnáctiletými se stejně jako v roce 2018 do finále probojoval Šimon Mališ, zde ale byl nad jeho síly Jakub Nicod, který zvítězil výsledkem 6:1,6:7,6:4. Turnaj dívek vyhrála hladce Julie Štruplová nad Rachel Heřmanovou 6:0,6:0.

Záštitu nad všemi akcemi převzal Český tenisový svaz a město Hrádek nad Nisou.

2018

Od roku 2013 jsme se již po šesté stali pořadateli jedné ze čtyř kvalifikačních skupin Mistrovství Evropy družstev žáků do dvanácti let (Winter Cupu). Vítězem naší skupiny a následně i celkovým vítězem se stala reprezentace České republiky. Do finále ji z Hrádku doprovázel tým Ukrajiny. V poli poražených tentokrát skončili reprezentace Kypru, Moldávie, Slovenska, Belgie, Polska a Švýcarska.

Letošních letních mezinárodních turnajů juniorů do 16 let a dětí do 12 let se zúčastnilo 162 hráčů z 15 zemí. Vítězi se stali, do 16 let Jan Pučálka (Cze) a Andrea Nová (Cze) a do 12 let Karl Nagel-Heyer (Ger) a Nikola Bartůňková (Cze). Letos jsme na našich turnajích mohli sledovat mladé tenisty nejen z řady evropských zemí, ale i hráče z Brazílie a tenistku z Dominikánské republiky.

Poděkování za podpoření úspěšného uspořádání všech tří akcí patří Českému tenisovému svazu, Libereckému kraji, městu Hrádek nad Nisou a firmě Egermann s.r.o.

Projekt je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

2017

V roce 2017 byl náš tenisový klub již popáté pověřen Českým tenisovým svazem uspořádat kvalifikační skupinu Winter cup by Head chlapců kategorie do 12 let. Na konci ledna se v naší tenisové hale utkaly o 2 postupová místa reprezentační celky Kypru, Francie, Maďarska, Turecka, Slovenska, Portugalska a České republiky. Do finálové skupiny pak postoupili celky České republiky a Francie.

V červnu se pak již tradičně konal nejprve 18. ročník Euroregion Nisa cupu dětí do 12 let po němž následoval 12. ročník Euroregion Nisa cupu kategorie do 16 let. Vítězem kategorie do 12 let chlapců se stal Carl Labitzke (Ger), mezi dívkami se nejvíce dařilo Nikole Bartůňkové (Cze). Kategorii do 16 let ovládl Toby Alex Kodat (USA), dívky pak Karolina Nováčková (Cze).

Poděkování za podpoření úspěšného uspořádání všech tří akcí patří Českému tenisovému svazu, Libereckému kraji, městu Hrádek nad Nisou a firmě Egermann s.r.o.

Projekt je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.